Scroll to top

UAB steigimas

Uždara akcinė bendrovė (UAB) – tai įmonė, kurios kapitalas yra suskirstytas į dalis, vadinamas akcijomis.

UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS ATIDARYMAS: KAS TAI?

UAB steigimas yra puikus pasirinkimas kiekvienam, besidominčiam smulkaus arba vidutinio verslo steigimu. Daugelio dėmesį patraukia savo forma ir rizika: pagal akcinių bendrovių įstatymą, UAB yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis vienetas. Dėl šios priežasties akcininkų turtas yra neliečiamas, o verslas rizikuoja tik savo turtu. Ši juridinė forma – itin geras pasirinkimas norintiems bendradarbiauti su užsienio klientais bei tiekėjais. UAB akcininkais gali tapti tiek fiziniai, tiek Juridiniai asmenys, o tai yra itin patogu investicinio kapitalo pritraukimo atžvilgiu.

KAIP ATIDARYTI UAB: BŪDAI

UAB kūrimas gali būti atliekamas keliais būdais. Du pagrindiniai būdai yra UAB steigimas internetu arba per
notarą.

UAB atidarymas internetu yra vadinamas greičiausiu ir pigiausiu būdu. Jis užtrunka tik 2-3 darbo dienas. Jam sukurti reikalingas pavadinimas, duomenys apie vadovą, akcininkus, kontaktai ir kt. Visenta specialistai pasirūpina reikalingais dokumentais ir šie UAB steigimo dokumentai išsiunčiami internetu su detalia steigimo instrukcija. Daugiau informacijos registrų centre paspaudus čia.

Kitas variantas internetu – Visenta specialistams patiems atlikus steigimo veiksmus, pagaminamas antspaudas, paruošiami dokumentai. Tuomet steigėjams tereikia atvykti ir konsultuotis, užduoti iškilusius klausimus ir pasirašyti. Egzistuoja ir steigimas su įstatiniu kapitalu – įmonė atidaro UAB Jūsų sugalvotu pavadinimu, suformuojami įstatai, įstatinis kapitalas ir tuomet UAB Jums yra tiesiog parduodama.

UAB steigimo aktas per notarą paprastai užtrunka kiek ilgiau nei per internetą ir yra brangesnis dėl notaro mokesčių. Šiuo atveju reikia sugalvoti pavadinimą, pateikti visus įmonės steigimui reikiamus duomenis bei suformuoti UAB įstatinį kapitalą. Kūrimo metu yra nustatomi steigimo dokumentai, suorganizuojamas susitikimas su notaru ir kelionė į Registrų centrą.

UAB STEIGIMAS: PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

Atidarant UAB, būtina atsižvelgti į pliusus bei minusus ir suvokti, ar jie Jus tenkina. Pavyzdžiui, svarbu žinoti, kad pradinis kapitalas turėtų būti mažiausiai 2500 EUR. Jei lygintumėme su akcinės bendrovės pradiniu kapitalu, jis yra akivaizdžiai didesnis – 25000 EUR. UAB akcininkų, pasidalijusių įstatinio kapitalo dalis, skaičius negali būti didesnis nei 250. Steigiant UAB, reikalingas registracijos adresas, dokumentai privalo būti tikslūs ir atitikti įstatymus, o banko sąskaita įstatiniui kapitalui turi egzistuoti dar iki UAB įregistravimo.

Prieš registruojant iš UAB steigėjo yra reikalaujamas laikinas pavadinimas, o steigimo internetu atveju privaloma pasirūpinti elektroniniu parašu. Nors viskas gali atrodyti sudėtinga, dokumentacinių procedūrų nėra itin daug. Negana to, UAB suteikia steigėjui privatumo galimybę ir neprivalo būti atviros visuomenei.

UAB ATIDARYMAS: KĄ VERTA ŽINOTI?

Jei domina UAB kūrimas, reiktų atsiminti valdymo aspektus, su kuriais galite susidurti:

  • Uždirbamą pelną akcininkai gali gauti tik per dividendus, kurie gali būti išmokėti kelis kartus per metus.
  • Jei norima pritraukti daugiau investicinių lėšų, yra galimybė padidinti akcijų kiekį ir suteikti jas naujiems
    akcininkams.
  • Akcininkai turi teisę pasitraukti iš verslo parduodami arba perleisdami savo akcijas.
  • Sprendimai apie įmonės valdymą yra priimami balsavimo principu. Jei yra poreikis, gali būti sudaroma ir
    valdyba.